Menfez

Menfez

Bir ortamda var olan havanın, istenildiği doğrultuda içeriden dışarıya ya da dışarıdan içeriye olacak biçimde aktarılmasını salayan kanalcıklara menfez denmektedir.

ara

Menfezler farklı boyutlarda olabilir. Boyut farklılıkları havalandırma ihtiyacına göre şekillenmektedir. Menfezin gördüğü görevi, alanın büyüklüğüne ya da ihtiyaçlara göre, iklimlendirme cihazları ile de sağlamak mümkündür.

MenfezMenfezler, pek çok kullanım alanına sahiptir. Birçok kullanım alanına sahip olduğu için de menfezlerin pek çok türü vardır. Kullanım alanı ve de amaçlarına göre menfezler;açılabilir, kapanabilir ya da sürekli açık şekilde durabilir. Bu eşkilde menfezler kullanıldığı zaman amaç hava geçişini iyi bir şekilde sağlamaktur. Menfezler, sadece hava geçişini sağlamak için değil, aynı zamanda su geçişini sağlamak için de yapılabilir.

Rüzgar Panjurdan Menfez

Rüzgar Panjur farkıyla menfez yaptırmak istediğinizde, en kaliteli malzemelerden üretilmiş menfezlerinize, çok uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz. Ayrıca ürün özellikleri arasında;

  • Alüminyum profilden imal edilerek menfez yapımı gerçekleştirilir.
  • Tüm ölçülere göre, özel üretim yapılabilmektedir.
  • Kolay montaj özelliğine sahip olduğu için çok kısa süre içinde menfez takımı gerçekleştirilir. Takılacak alanın özelliğine ya da sizlerin istediğine göre, montajlama işlemi vida ya da silikon ile yapılabilir.
  • Havalandırma boşlukları, depo, banya, tuvalet ya da mutfak gibi alanlarda, kullanıma son derece uygundur.
  • Menfezlerin standart bir rengi vardır. Bu da Ral 9016’dır. Ancak takılacak alanın dekorasyonuna uygun olarak istenilen renkler de elde edilebilmektedir.
  • Menfezlerin en önemli özelliği hareketli kanatlarının olmasıdır. Bu sayede istediğiniz zaman hava akışının yönünü, isteğiniz doğrultusunda değiştirebilir ya da tamamen açabilir, tamamen kapatabilirsiniz.
  • Sadece hava akışınıın kontrol edilmesini sağlaması ile kalmaz, aynı zamanda arkasında bulunan alüminyum sineklik sayesinde, uygulanan alanların dışarısından gelebilecek her türlü haşereye karşı da önlem alınmasını sağlar.
  • Camlı menfez tercihi ise genel olarak apartman ya da merdiven boşlukları için olmaktadır. Bunun nedeni ise açılıp kapanma özelliğinin diğer menfez türlerine göre, bulunduğu alan için çok dah apratik olmasıdır.

Rüzgar Panjur Farkıyla Menfez

Menfez fiyatlarıLineer menfezden çift sıra damperli menfeze, kare petek menfezden kare tavan menfeze, kontrol kapağından toplayıcı menfeze kadar tüm menfez çeşitlerini, ihtiyacınız olan alan için en kısa sürede imal eden firma olarak sizlere hizmet vermekteyiz. En kaliti ürünleri kullanarak gerçekleştirdiğimiz üretim sonrasında, hem alanlarınızdaki dekorasyonunuza katkıda bulunuyor hem de ortamın havasını değiştirerek, sizlerin çok daha sağlıklı bir şekilde yaşamasını amaçlıyoruz. Üstelik tüm bu hizmetlerle Rüzgar Panjur olarak çok uygun fiyatlarda buluşmanızı sağlayarak.

Bir nevi panjur olan menfezler; taze hava akışını sağlamaları bakımından son derece önemlidir. Egzoz ağızlarında da kullanılan menfezler, sabit olabildiği gibi, kanatlarının hareket edecek düzeyde ayarlanması ile haretli olarak da üretilebilmektedir. Çok yönlü kullanım amaçlarına sahip olan menfez, enerji hatlarında ısı sağlan bölümlerinde, sistem odalarında, veri merkezlerinde, soğuk ve sıcak hava koridorları yardımıyla ayrılan ortamlarda kullanılabilmektedir.

Menfez İmalatı

İstediğiniz alanın özelliklerine göre imalatını gerçekleştiridğimiz menfezler sayesinde; en uygun fiyatlarda, sağlıklıyaşam koşullarına Rüzgar Panjur farkıyla ulaşabileceksiniz. Rüzgar Panjur olarak bizler; hava akışının en iyi gerçekleşebileceği boyutlarda aralıklar belirliyor ve ihtiyacınız olan alana, montajlama işi yapıyoruz. Böylece bulunan alanların sağlıklı hava geçişi olurken, herhangi bir yabancı madde geçişine de izin verilmemiş olmakta. Açılıp kapanma özelliğine sahip olan menfezlerin kullanımı ile sizler de istenilen yönde hava akışnın gerçekleşmesini sağlayabileceksiniz.

Menfez modelleriSistem odalarıda, veri merkezlerinde, enerji merkezlerinde, soğuk ya da sıcak hava koridorlarında, banyoi mutfak, tuvalet gibi çok çeşitli alanlar ile partman boşluklarında, merdiven boşluklarında kullanılan menfezler, havanın geçiş şiddetinin ayarlanabilmesi açısından da son derece önemlidir. Aynı zamanda havının geçiş yönünn de ayarlanmasını sağlayan menfezler; ihtiyaç duyulan ısının istenilen yöne doğru aktarılmasını sağlaması bakımından da son derece önemlidir.

Sizler de imalat fiyatında ihtiyacınız olan alanlara menfez taktırmak istiyor, kalsik renginin haricinde dekorasyonunuzla uyum sağlayacak renklerde menfez taktırmak istiyor, en kısa sürede menfez ihityacınızını montoj işlemi de dahil olmak üzere karşılamak istiyorsanız; doğru asrestesiniz. Bizler Rüzgar Panjur olarak sizlere en kaliteli malzemelerden üretilmiş menfezleri, en kısa sürede ulaştıyor ve sizlerin de çok uygun fiyatlarda menfeze kavuşmasını sağlıyoruz.

Hizmetimizi Oyla page

Yorum yapın