Isıcam Değişimi ve Tamiri

En İyi Isı Cam Pencereler = Evinizde Verimliliği Artırma

Çift Camlı (Isıcam) Pencereler İçin En İyi Rehber

Dışardaki ses sizi kızdırıyor mu? Doğalgaz faturanız yüksek gelse bile eviniz kış aylarında hala soğuk mu? O zaman ısı​​cam ürünleri ve özellikle çift camlı pencereler sizin için bir çözüm! Çift camlı pencerelere sahip olmanın faydaları çok sayıdadır ve uygun fiyatlıdır.

Pencereler herhangi bir binanın önemli bir parçasıdır ve doğru olanı seçmek o binanın ne kadar işlevsel ve konforlu olacağı konusunda büyük bir fark yaratabilir. Çift camlı pencereler farklı tarzlarda olabilir, böylece alüminyum pencereler kullanarak modern evinize uyarlayabilir veya daha görsel bir seçenek için ahşap pencereleri tercih edebilirsiniz.

Hava şartlarından bağımsız olarak rahat ve sıcak olunca evinizden en iyi şekilde yararlanabilmek için en iyi çözüm, bir tür PVC & pimapen çift camlı pencerelerdir.

Isıcam

 

Isıcam

Çift camlı pencere nedir?

Çift camlı pencereler, aralarında boşluk bulunan, genellikle 12 mm ila 16 mm arasında değişen iki cam panelli çerçevelerdir. İki cam panel arasındaki boşluk ara çubuğu sayesinde yerinde kalır. Tipik olarak, bu boşluk normal hava ile doldurulur, ancak aynı zamanda argon gazı ile doldurulabilir.

Bu ısıcam yöntemine, ısı ve ses iletimlerinde dramatik bir azalmaya yol açan camlar arasındaki havayı yakalama kabiliyeti nedeniyle yalıtımlı çift cam da denir.

Bu nedenle, pencerenin cam katmanları ne kadar fazla yapılırsa, küçülme de o kadar yüksek olur. Bununla birlikte, ısıcam yöntemi sadece iki cam tabakası ile sınırlı değildir, daha da iyi sonuçlar için üçlü ısıcam da mevcuttur. Bu nedenle, evinizi ısıtmak için ne kadar iyi bir ısıtma sistemi kullanıyor olursanız olun, ısının çoğunun tek bölmeli bir pencereden kaybedilmesi yararsızdır.

Çift camlı camların popülaritesinde artmaya devam etmesi ve bunu takiben enerji verimli teşvikler ve piyasada bulunan diğer ürünlerden beklenen bir beklentidir. Günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile, çift cam sadece evinizi geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda karbon hava karışımını da azaltır. Çift cam serileri ve ısıcam fiyatları hakkında daha fazla bilgiye camcı ustasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Çift Camlı Pencerelerin Maliyeti Nedir?

Çift camlı pencerelerin maliyeti söz konusu olduğunda göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. İhtiyacınız olan pencere ölçüsü ve evinize uyan tarz ilk önce düşünülmelidir. Ek olarak, çerçevelerin ve cam türünün malzemesi, nihai malzemenin belirlenmesine yardımcı olacaktır, çünkü farklı malzemeler ve cam türleri farklı fiyat maliyetine taşır.

Çerçeve malzemesine gelince, PVC, verimliliği ve düşük fiyatı nedeniyle ısı cam da en çok kullanılır. Diğer yandan, alüminyum ve ahşap çerçeveler daha maliyetlidir ve uPVC yerine kullanılanlardan daha işlevsel değildir.

Çift camlı pencerelerin stiline / tipine gelince, en popüler kanatlardır. Kanatlı pencereler, genellikle en pahalı olduğu düşünülen ikili dönüşün aksine, en ucuz seçenektir.

Tek kanatlı beyaz bir PVC pencere (600 mm x 900 mm. Öte yandan, tek bir kanat beyaz uPVC penceresinin (600mm x 900mm).

Çift Camlı Pencerelerin Avantajları

1. Düşük Enerji Faturaları

İstatistikler, evlerimizdeki ısının yaklaşık yüzde 50 ila 70’inin tek camlı pencerelerden kaybolduğunu göstermektedir. Çift camlı pencereler zıt etkiye sahip olduğundan, enerji faturalarından tasarruf etmenize yardımcı olurlar.

2. Ev Güvenliği

Çift camlı pencerelerin tek camlı pencerelerden daha güçlü olduğunu biliyor muydunuz? Bu, çift camlı pencereleri daha güvenli hale getirmeye yardımcı olur, çünkü sertleştirilmiş cam hırsızların kırılması için çok daha zordur.

3. Huzurlu Ev

Çift camlı pencereler içerideki dış gürültünün %60’ını azaltabilir. Bu özellikle yoğun şehir alanlarına yakın yaşayanlar için önemlidir.

4. Donanımınızı Güvende Tutuyor

Bazı mobilyalar çok fazla güneş ışığına maruz kalırsa, ısı onlara zarar vermeye başlayabilir. Bununla birlikte çift camlı pencereler, evinize gelen doğrudan güneş ışığı ve ısı miktarını sınırlayarak mobilyalarınızın, resimlerinizin, halıların ve ev çevresindeki diğer nesnelerin zarar görmesi riskini ortadan kaldırır.

5. Ev Değerini Arttırın

Çift camlı pencerelerin takılı olduğu bir evin olmayanlara göre değeri daha yüksektir. Bu nedenle, çift camlı pencereler, yalnızca yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı değil, aynı zamanda uzun vadede evinizi gelecekte satmaya karar vermeniz durumunda verimli bir yatırımdır.

Hizmetimizi Oyla page

Yorum yapın